Náš příběh

Zakladatel firmy pan Michal Ryška začal se svým podnikáním v kovoobrábění v roce 2002. Co začalo v tomto roce s podnikatelským duchem a modrým ponkem v pronajatých prostorách zakladatele, se v roce 2007 stalo prosperující společností Mercut s.r.o. později i s vlastním objektem, která zaměstnává schopné a zodpovědné zaměstnance s několikaletou praxí. Z firmy o jednom muži byl postupně vybudován tým o více než 30ti lidech.


V dnešní době již máme dlouholetou tradici v oboru třískového obrábění železných a neželezných kovů, plastů a ostatních materiálů. V roce 2010 jsme se přestěhovali do vlastní výrobní haly ve Starém Městě, kde nabízíme našim zákazníkům dokonalý průběh a produktivitu výroby.


​​​​​​​Vedle kancelářských a skladovacích ploch disponuje 1000 m2 výrobní plochy. Zde disponujeme moderním strojovým parkem a prostory pro montáž kompletů různých druhů výrobků, hlavně forem. Výhodou firmy je pružnost v termínech dodání zakázek dle požadavků zákazníka.


V roce 2006 byl v naší firmě implementován systém řízení jakosti ISO 9001 s úspěšnou certifikací autorizovanou společností, platnost tohoto certifikátu byla několikrát  obnovena a trvá dodnes.

Naším hlavním cílem je bezproblémová spolupráce se zákazníky, kterým zajišťujeme kompletní servis zahrnující jak středně sériovou výrobu, tak i atypické zakázky a výrobky. Při jejich realizaci klademe velký důraz na co nejjednodušší a nejefektivnější komunikaci se zákazníkem, výrobní kvalitu a rychlost výroby.